Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı, birleşerek gücüne güç katacak

Sinpaş Grubunun alanındaki yatırımları İstanbul’la sınırı olan kalmayarak Ankara, Bursa, Denizli, Gaziantep, Marmaris, Frankfurt (Almanya) ve Riyad’a kadar (Suudi Arabistan) uzanmıştır. 2007’de kurularak Borsa İstanbul’da halka arz edilen Sinpaş Yatırım Ortaklığı A.Ş. hisseleri hâlâ borsada işlem görmektedir. Sinpaş Yapı ise, o tarihten bugüne portföyündeki hisseleri ve ’nun ilgi alanına girmeyen alanlarda geliştirerek büyümüştür.

Grup içinde Sinpaş markalı iki şirket; iki ayrı organizasyon şeması, iki ayrı marka stratejisi, iki ayrı genel gider yükü, ikiye ayrılmış yatırım bütçesi şeklinde verimlilik adına sorgulanabilecek unsurlar taşıyordu. Gelişen, değişen dünyada daha azca genel giderle daha verimli reklam, pazarlama ve satış ortamının sağlanması için Sinpaş markalı iki şirket, daha büyük bir öz kaynakla borsada yer almayı hedefleyerek güçlerini birleştirme sonucu almıştır.

Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. Ahmet Çelik, yapmış olduğu açıklamada “Grubumuzun Sinpaş markalı iki şirketi olan Sinpaş Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile Sinpaş Yapı Endüstrisi A.Ş.’nin bünyesinde birleştirilmesine, birleşme için SPK’ya başvurulmasına karar verilmiştir. Bu kararımızın ardından borsada hisselerimize yatırım yapan ortaklarımızın kârlı çıkmasını da hedefliyoruz. Bu birleşmenin sektörümüze, hissedarlarımıza, ülkemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

sektörünün gelişmesine ve prestij kazanmasına katkı elde eden öncü firmalardan biri olmaktan gurur duyan Sinpaş, yeni yapılanmasıyla Türkiye’ye kıymet katacak projeler üretmeye devam edecektir.

Bir önceki haberimiz olan Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı birleşerek gücüne güç katacak başlıklı haberimizde gayrimenkul ve hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı