Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı birleşerek gücüne güç katacak

Sinpaş Grubunun alanındaki yatırımları İstanbul ile sınırı olan kalmayarak Ankara, Bursa, Denizli, Gaziantep, Marmaris, Frankfurt (Almanya) ve Riyad’a kadar (Suudi Arabistan) uzanıyor.

2007’de kurularak Borsa İstanbul’da halka arz edilen Sinpaş Yatırım Ortaklığı A.Ş. hisseleri hâlâ borsada işlem görüyor. Sinpaş Yapı ise, o tarihten bugüne portföyündeki hisseleri ve ’nun ilgi alanına girmeyen alanlarda geliştirerek büyüyor.

Grup içinde Sinpaş markalı iki şirket; iki ayrı organizasyon şeması, iki ayrı marka stratejisi, iki ayrı genel gider yükü, ikiye ayrılmış yatırım bütçesi benzer biçimde verimlilik adına sorgulanabilecek unsurlar taşıyordu. Gelişen, değişen dünyada daha azca genel giderle daha verimli reklam, pazarlama ve satış ortamının sağlanması için Sinpaş markalı iki şirket, daha büyük bir öz kaynakla borsada yer almayı hedefleyerek güçlerini birleştirme sonucu aldı.

Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, yapmış olduğu açıklamada “Grubumuzun Sinpaş markalı iki şirketi olan Sinpaş Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile Sinpaş Yapı Endüstrisi A.Ş.’nin bünyesinde birleştirilmesine, birleşme için SPK’ya başvurulmasına karar verilmiştir. Bu kararımızın ardından borsada hisselerimize yatırım yapan ortaklarımızın kârlı çıkmasını da hedefliyoruz. Bu birleşmenin sektörümüze, hissedarlarımıza, ülkemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Sinpaş, yeni yapılanmasıyla Türkiye’ye kıymet katacak projeler üretmeye devam edecek.


Sinpaş Yapı
Sinpaş Holding

Bu Konu İle İlgili Haberler

Bir önceki haberimiz olan Emlak devinde sürpriz birleşme sonucu başlıklı haberimizde ve Sinpaş GYO hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı