Emlak devinde sürpriz birleşme sonucu

Sinpaş Holding bünyesinde bulunan 2 ayrı şirket birleşme sonucu aldı.

Sinpaş grubu kurulduğu 1974 yılından bugüne dek, 43 senedir konut sektöründeki liderliğini sürdürmektedir. Türkiye’de nitelikli markalı konutun önder markası her geçen yıl konut alıcısının itimatını de kazanarak büyüyor.

Sinpaş grubunun gayrı menkul alanındaki yatırımları İstanbul ile de sınırı olan kalmayarak İstanbul’un yanında Ankara, Bursa, Denizli, Gaziantep, Marmaris, Frankfurt (Almanya), Riyad (Suudi Arabistan) eklenmiştir.

2007 senesinde Sinpaş gayrı menkul yatırım ortaklığı A.Ş kuruldu ve Borsa İstanbul’da halka arz edildi halen hisseleri borsada işlem görmektedir. Sinpaş Yapı ise o tarihten bugüne portföyündeki gayrı menkul hisseleri ve ’nun ilgi alanına girmeyen alanlarda gayrı menkul geliştirerek büyüdü.

Grup içinde Sinpaş markalı iki şirket gayrı menkul geliştirmekte. İki ayrı organizasyon şeması iki ayrı marka stratejisi, iki ayrı genel gider yükü, ikiye ayrılmış yatırım bütçesi benzer biçimde verimlilik adına sorgulanabilecek sorgulanacak unsurlar taşıyordu. Gelişen-değişen dünya ölçek ekonomisini büyük seviyede kullanarak daha azca genel gider, daha verimli reklam pazarlama ve satış ortamının sağlanması için de en nihayet Sinpaş markalı iki firmanın daha öz kaynakla borsada yer alması için güçlerini birleştirme sonucu alınmıştır.

Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Ahmet Çelik “Grubumuzun Sinpaş markalı iki şirketi Sinpaş Gayrı Menkul Yatırım Ortaklığı A.Ş ile Sinpaş Yapı Endüstrisi A.Ş’nin bünyesinde birleştirilmesine, birleşme için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’ya başvurulmasına karar verilmiştir. Bu kararımızdan öncelikle borsada hisselerimize yatırım yapan ortaklarımızın karlı çıkmasını da hedefliyoruz. Bu birleşmenin sektörümüze, hissedarlarımıza, ülkemize hayırlı olmasını” diledi.

Gayrı menkul sektörünün gelişmesine ve prestij sağlamasına katkı elde eden öncü firmalardan biri olmaktan gurur duyan Sinpaş, yeni yapılanmasıyla da Türkiye’ye kıymet katacak yeni projeler üretmeye devam edecektir.

Bir önceki haberimiz olan 204 bin TL'ye konut fırsatı başlıklı haberimizde Avrupark, Avrupark Bahçekent ve Avrupark Hayat hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı